Narek..napisz wpierw czy budowałeś MEW od podstaw ? bo jeśli tak to taka opinia będzie wymagana..
Nie wprowadzaj ludzi w błąd , rozmawiamy tu o obiekcie który istnieje i został wybudowany do celów energetycznych , nie może być mowy w tym przypadku o jakiejkolwiek opini do dokumentacji o pozwolenie wodnoprawne. A zakres oddziaływania i reszta wymaganych dokumentów które są wymagane masz w Prawie Wodnym .
Poniżej jasno opisane kiedy wymaga sie Ekspertyz.
Art. 25. 1. Pozwolenia wodnoprawnego należy odmówić, jeżeli projektowany sposób korzystania z wody jest sprzeczny z warunkami korzystania z wód dorzecza albo z ochroną środowiska.
2. Jeżeli nie można ustalić, w jakim stopniu zamierzone korzystanie z wody może oddziaływać szkodliwie na interesy ludności, gospodarki narodowej lub środowiska, wydanie pozwolenia wodnoprawnego można uzależnić od przedłożenia ekspertyzy wykonanej przez biegłego z listy wojewody; koszt ekspertyzy pokrywa zakład.
3. Jeżeli korzystanie z wody lub wykonanie urządzeń wodnych miałoby szkodliwie oddziaływać na interesy ludności i gospodarki narodowej lub na środowisko, w pozwoleniu wodnoprawnym zobowiązuje się zakład do wykonania i utrzymywania urządzeń zapobiegających szkodom.
4. W uzasadnionych wypadkach utrzymanie urządzeń zapobiegających szkodom może być w pozwoleniu wodnoprawnym powierzone odpłatnie zakładom narażonym na szkodę lub innym zakładom.
zalecam Poczytać prawo Wodne ..
Decyzje Środowiskowe
Realizacja inwestycji mogących znacząco oddziaływać na środowisko, o których mowa w art. 51, ust. 1, pkt 1 i 2 Ustawy Prawo ochrony środowiska, oraz inwestycji mogących znacząco oddziaływać na obszar Natura 2000, jest dopuszczalna po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji (tzw. decyzji środowiskowej).
I jeszcze to może wyjaśni co nieco ..
Decyzje środowiskowe - postępowanie w sprawie ich uzyskania jest odmienne dla inwestycji, dla których sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko jest obligatoryjne (art. 51, ust. 1, pkt 1 Ustawy Prawo ochrony środowiska) i, dla których sporządzenie raportu może być wymagane (art. 51, ust. 1, pkt 2 Ustawy Prawo ochrony środowiska). Szczegółowe zasady kwalifikacji inwestycji do jednej z wymienionych kategorii znajdują się w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. Nr 257, poz. 2573 z późniejszymi zmianami)
Ubieganie się o pozwolenie wodnoprawne na cele energetyczne na istniejącym obiekcie nie wymaga obligatoryjnie żadnych dodatkowych dokumentacji oprócz Operatu i instrukcji gospodarowania wodą ..
Tu jest napisane Jasno Prawo Ochrony Środowiska
Art. 46.
1. Wydanie decyzji w sprawie planowanego przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko wymaga, z zastrzeżeniem ust. 7, przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko.
2. Ilekroć w przepisach niniejszego działu jest mowa o przedsięwzięciu, rozumie się przez to inwestycję budowlaną lub inną ingerencję w środowisko, polegającą na przekształceniu lub zmianie sposobu wykorzystania terenu, w tym również na wydobywaniu kopalin, wymagającą decyzji, o której mowa w ust. 4.
3. Postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko stanowi część postępowania zmierzającego do wydania decyzji, o których mowa w ust. 4.
4. Decyzją, o której mowa w ust. 1, jest:
1) decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu - wydawana na podstawie przepisów ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.
2) decyzja o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę obiektu budowlanego oraz decyzja o pozwoleniu na zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, wydawana na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2000 r. Nr 106, poz. 1126, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5, poz. 42),
3) koncesja na poszukiwanie lub rozpoznawanie złóż kopalin, na wydobywanie kopalin ze złóż, na bezzbiornikowe magazynowanie substancji oraz składowanie odpadów w górotworze, w tym w podziemnych wyrobiskach górniczych, wydawana na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. - Prawo geologiczne i górnicze (Dz.U. Nr 27, poz. 96, z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 88, poz. 554, Nr 111, poz. 726 i Nr 133, poz. 885, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 oraz z 2000 r. Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268),
4) pozwolenie wodnoprawne w zakresie:
a) wykonywania urządzeń wodnych, (wykonania czytaj budowy)
b) poboru wód podziemnych,
c) rolniczego wykorzystania ścieków,
a i jeszcze jedno ..wniosek o pozwolenie Urząd ma Obowiązek przyjąć! nawet jeśli brakuje dokumentacji , dopiero w trakcie postępowania mogą sie upomnieć o brakujące dokumenty .
To tyle z mojej strony ..
Pozdrawiam
_________________ skype praktykant897
WP hydroenergia1
Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi 
|